2.9.19

Salatü'l-İnkaz (Kurtarma Salatı) Siğası

Allâhümme salli ve sellim alâ seyyidinâ ve mevlânâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî salâten tehullu bihâ uqdetî, ve tüferricu bihâ kürbetî, ve tünqizünî bihâ min vahletî ve tüqîlu bihâ asratî, ve taqdî bihâ hâcetî, ve tübelliğunî bihâ ümniyyetî.

 Ey Allah! Efendimiz ve yarimiz Muhammed'e, onun Ehl-i Beytine ve sahabesine öyle bir salat ile salat-ü selam eyle ki onun vesilesiyle düğümümü çözesin, onun hürmetine sıkıntımı açasın. (Düştüğüm) bataklıktan onun sebebiyle beni kurtarasın, onun hürmetine zellelerimi (hatalarımı) gideresin, onun vesilesiyle isteğimi yerine getiresin ve onun bereketine beni muradıma (arzuladığım şeye) eriştiresin.

Faziletleri İmam-ı Nevevi (Rahimehullah)’a Nisbet Edilen "Salatü'l-İnkaz (Kurtarma Salatı) Siğası" İmam-ı Senusi (Rahimehullah) "el-Mücerrabat" isimli eserinde şu açıklamayı yapmıştır:

 Şu bilinmelidir ki; her kimin Allah-u Te'aIa'ya bir haceti (dileği) olursa veya bir sıkıntıya yahut derde düşerse veya başına bir musibet inerse: Gecenin ortasında kalksın. Sünnete uygun bir şekilde güzelce abdest alsın, Kur'an-ı Ker!m'den bildiği süreleri okuyarak (2 rekat namaz) kılsın. Bunları yapan kişi namazından selam verdiği zaman kıbleye yönelerek: (Yukarıdaki Salevatı) (manasına gelen) salevatını (1000 kere) okursa Allah-u Sübhanehu ve Te'ala o kişinin başına inen her ne musibet ise onu kendisinden süratle giderir. Ey mümin! Elini bu hazineye sımsıkı yapıştır. Çünkü bunun menfaatleri gerçekten çoktur.

 Kaynak: Cübbeli Ahmet Hoca Efendi (Allah Ondan Razı Olsun)

Sosyal Medya Hesapları:
 Web Site : https://www.cubbeliahmethoca.com.tr
Youtube : http://www.youtube.com/cubbeliahmethoca
 Facebook : http://www.facebook.com/cubbeliahmethoca
Twitter : http://www.twitter.com/c_ahmethoca
Instagram : http://www.instagram.com/cubbeliahmet...

Alıveriş :https://www.herseybusepette.com/
https://www.lalegultv.com.tr/
https://www.laleguldergisi.com/
Disqus Comments